مشخصات فردی و زندگینامه
نام:مهدی
نام خانوادگی:ملک محمدی
پست الکترونیک:mahdimm1360@gmail.com
آدرس وب سایت:http://www.mahdimm1360.blogfa.com
نخصص ها:تفسیر ، علوم قرآنی ، علوم حدیث

زندگی نامه

اینجانب مهدی ملک محمدی فرزند محمد به شماره شناسنامه 176 در سال 1360 در شهر دماوند به دنیا آمدم. تحصیلات مقدماتی را به ترتیب در دبستان شهید شرافت، راهنمایی شهید سید کریمی و شاهد، رشته ریاضی فیزیک دبیرستان امام خمینی (ره) گذراندم. پس از آن در سال 1377 به دلیل علاقه به علوم دینی وارد حوزه علمیه امام صادق (ع) دماوند شدم و دوران سطح 1 را در مدت پنج سال به اتمام رساندم. سپس به حوزه علمیه قم رفته و سطح 2 (کارشناسی) را در سال 1384 با معدل 17.68 به پایان بردم. یک سال نیز در دروس خارج اصول و تفسیر حضرات آیات سبحانی و جوادی آملی شرکت کردم. در کنار اشتغال به تحصیل در حوزه، در سال 1385 تا 1387 موفق به دریافت کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه قم شدم. بلافاصله در آزمون دکتری مدرسی معارف اسلامی – گرایش قرآن و متون اسلامی دانشکده علوم حدیث قم پذیرفته شده و از بهمن 1387 تاکنون در آن دانشکده مشغول به تحصیل هستم. از سال 1387 نیز به تدریس «تفسیر موضوعی قرآن و نهج البلاغه» و «آموزش قرائت قرآن» در دانشگاه آزاد دماوند و دانشگاه قم اشتغال دارم.

در کنار تحصیلات حوزوی و دانشگاهی با مراکز پژوهشی و قرآنی مهمی همچون مرکز فرهنگ و معارف قرآن، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه و پژوهشگاه بین المللی المصطفی (ص)، مرکز تحقیقات حج (دانشنامه حج  و حرمین) همکاری داشته­ام.

همچنین از سال 1374 به عضویت مؤسسه فرهنگی امام رضا (ع) شهرستان دماوند درآمدم و مدت چند سال نیز به تدریس مفاهیم و تفسیر قرآن در آن مؤسسه پرداختم. همکاری با بسیج و کانون فرهنگی هنری عاشورا- مسجد جامع دماوند در سال­های 1379 – 1385 از دیگر فعالیت­های اینجانب به شمار می­رود. همچنین افتخار عضویت فعال در بسیج طلاب مدرسه علمیه دماوند (از سال 1379) را به مدت نه سال دارا هستم.